Połączeni pasją - konkurs plastyczno-fotograficzny organizowany w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Niepełnosprawni- myśl pozytywnie”

11.11.2013 8:28

Konkurs ten  organizuje w ramach realizacji projektu systemowego „Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocy i integracji społecznej” – Poddziałanie 7.1.3 PO KL -Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi- jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Łódzkiego.

Celem konkursu jest integracja pełnosprawnych mieszkańców województwa łódzkiego z osobami z niepełnosprawnością – pokazanie pasji oraz ich wspólnych zainteresowań. Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole zachęcił uczniów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Do konkursu zgłosili się: Szymon Pawlina i Monika Kwiatkowska z Klasy I TIN. Uczniowie wykonali prace plastyczne. Zostały wysłane do organizatora, który dokona wyboru dwunastu najlepszych.  Następnie wezmą one udział w głosowaniu internetowym. Wszyscy finaliści otrzymają nagrody o wartości do 500 zł. każda, współfinansowane z EFS. Trzy najlepsze prace, które uzyskają największą liczbę punktów w ocenie końcowej otrzymają nagrody finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Wszystkie prace, które wezmą udział w finale Konkursu zostaną zamieszczone w Kalendarzu(terminarzu) „Myśl pozytywnie” na rok 2014, który następnie zostanie rozpowszechniony wśród instytucji i mieszkańców województwa łódzkiego.

Magdalena Gasińska, Grzegorz Słoma