25.05.2010 0:00 Zmodyfikowany: 10.09.2010 0:00

W dniu 20 kwietnia 2010 roku w budynku ZSP 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka niemieckiego: pani Agnieszka Rykowska Baleja z ZSP 1 w Łowiczu oraz pani Marta Staszewska z ZSP 2 RCKUiP w Łowiczu.
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie Techników z Powiatu Łowickiego: ZSP 2 RCKUiP w Łowiczu, ZSP 1 w Łowiczu, ZSP 4 w Łowiczu, ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie, ZSP 3 w Łowiczu.

Głównymi celami konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą, historią i zwyczajami krajów niemieckojęzycznych oraz integracja uczniów techników z Powiatu Łowickiego, którzy interesują się nauką jeżyka niemieckiego.
Konkurs odbywał się w języku polskim. Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu wyboru - pytania dotyczyły historii, geografii, kultury i polityki krajów niemieckojęzycznych.

W konkursie wzięło udział 36 uczniów - każda szkoła zaproszona do udziału miała swoich przedstawicieli wśród rozwiązujących test. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 14 uczniów, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów (40), a byli to: Piotr Pietrzak, Judyta Waracka, Adam Pietrzak, Kamil Balik, Dominik Ścibor - wszyscy z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, Izabela Grzelak z ZSP nr 3, Mateusz Kowalski, Michał Arkuszewski, Dawid Bieńkowski, Karol Waracki, Daniel Szachogłuchowicz, Piotr Czarnota, Kamil Klepaczka - wszyscy z ZSP nr 1.

Drugi etap - ustny odbył się 28 maja w ZSP nr 1 przy ul. Podrzecznej w Łowiczu. Każdy z uczestników wylosował 3 pytania z zakresu kultury, historii, geografii i polityki krajów niemieckojęzycznych. Najwięcej punktów i pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie ZSP nr1, zaś z naszej szkoły najwyższe miejsce - szóste, zajął Piotr Pietrzak, który otrzymał wyróżnienie. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Marta Staszewska