Naukowo w Warszawie

31.10.2013 16:45

W dniu 30.10.2013 r. młodzież z klasy I technikum informatycznego przy ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Podczas wizyty w stolicy uczniowie z Blichu zwiedzili Centrum Naukowe Kopernik (CNK) oraz mieszczące się przy nim Planetarium Niebo Kopernika.

W CNK przyszli informatycy mieli niebywałą okazję poznać i zrozumieć otaczający ich świat. Tam właśnie mieli możliwość, aby wszystkiego dotknąć, coś przesunąć, przekręcić, przetestować, sprawdzić. Każdy zatrzymywał się tam, gdzie znalazł to, co go zainteresowało. Każdy miał okazję poczuć się odkrywcą. A wszystko dzięki wystawom takim jak: Korzenie cywilizacji, RE: generacja, Człowiek i środowisko czy Teatrowi Wysokich Napięć. W Planetarium uczniowie z Blichu zachwycali się widokiem nieba, na którym oglądali 20 milionów gwiazd, ponad to obejrzeli bardzo ciekawą projekcję filmu „Na skrzydłach marzeń”. Wśród młodzieży byli tacy, którzy w CNK byli kolejny już raz. Warto dodać, że uczniowie przeznaczyli na ten edukacyjny wyjazd nagrodę pieniężną, którą otrzymali w  poprzednim roku szkolnym dla klasy za najładniejszą salę lekcyjną.

Miłą atmosferę i opiekę podczas wyjazdu zapewnili dwaj nauczyciele: p. Grzegorz Chojnacki i p. Piotr Sumiński.

Piotr Sumiński