Wielki sukces uczennicy ze szkoły blichowskiej

1.04.2010 0:00

Uczennica klasy IV Technikum Technologii Żywności, w ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu, Monika Zimna zajęła 3 miejsce w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności.

Olimpiada ta odbyła się 18 i 19 marca 2010 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Na etapie szkolnym wzięło udział 1600 uczniów, z których w etapie okręgowym wyłoniono 61 uczniów z 35 szkół. Uczniowie ci zakwalifikowali się do szczebla centralnego. Olimpiada składała się z części pisemnej - testowej zawierającej zagadnienia z trzech bloków: przetwórczego, analitycznego, ekonomicznego oraz części ustnej dla 11 najlepszych uczniów wyłonionych po etapie pisemnym. Z pośród 11 uczniów wybrano 6, którzy wzięli udział w quizie, wówczas odbyła się walka o najlepsze miejsca.

Monika Zimna tym samym zapewniła sobie indeks na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej liczby punktów - 100%. Jako nagrodę rzeczową otrzymała telefon komórkowy. Do olimpiady Monikę przygotowywały mgr inż. Edyta Kłak oraz mgr inż. Olga Kwapisz - Wojda.

Edyta Kłak i Olga Kwapisz-Wojda