Edukacyjnie w stolicy Polski

9.10.2013 21:07

07.10.2013 roku młodzież z klas maturalnych z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W planie wycieczki znalazły się takie miejsca, jak: Sejm RP, Giełda Papierów Wartościowych, Muzeum Powstania Warszawskiego.

W gmachu Sejmu uczniowie zobaczyli: Salę Posiedzeń Sejmu, hol główny (makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski.

Podczas wizyty w budynku GPW maturzyści zapoznali się z prezentacją edukacyjną „Giełda bez tajemnic” oraz obejrzeli film na temat inwestowania na GPW „Co Ty wiesz o zarabianiu?” W Muzeum Powstania Warszawskiego natomiast widzieli m.in.:  kalendarium powstania, kolekcję powstańczych opasek, powstańcze kroniki filmowe Biura Informacji i Propagandy AK, pokazywane w czasie powstania, aranżację kanału, halę z repliką samolotu Liberator B-24J w skali 1:1.

Uczniowie wrócili ze stolicy Polski bardzo zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń i z nowo zdobytą wiedzą. Jak sami zgodnie stwierdzili, polecają takie wycieczki pozostałym uczniom, nie tylko ze szkoły w Łowiczu na Blichu.

Martyna Walczak, Piotr Sumiński