Lekcja w plenerze podczas Agro Show 2013

25.09.2013 20:34

Dnia 20 września 2013 roku uczniowie następujących klas zwiedzili Wystawę AGRO SHOW: III i II Technikum Mechanizacji Rolnictwa, III Technikum Technologii Żywienia i Gospodarstwa Domowego, II Technikum Agrobiznesu, II Technikum Technologii Żywienia i Usług Gastronomicznych. Była to lekcja plenerowa z zakresu rolnictwa.

Tegoroczna, piętnasta edycja Wystawy AGRO SHOW odbyła się w Bednarach w gminie Pobiedziska k/ Poznania. Impreza miała charakter plenerowy. Organizowana jest   od 1999 roku. Obecnie Wystawa jest miejscem prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegorocznej imprezie nie zabrakło ofert wszystkich czołowych producentów. Na AGRO SHOW oprócz maszyn i urządzeń, swą ofertę zaprezentowali producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. W sumie w Wystawie wzięło udział blisko 800 wystawców z 20 krajów. Wśród 130 tysięcy zwiedzających znaleźli się uczniowie szkoły z Blichu, którzy prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mieli możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących, m.in. pokazach maszyn podczas pracy, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji związanych z rolnictwem.

Młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu była bardzo zadowolona, gdyż na co dzień nie miałaby okazji obejrzeć tylu nowości naraz. Cieszyli się z każdego zdobytego prospektu, plakatu czy innego drobiazgu oferowanego przez znane marki. Wszyscy uczestnicy wycieczki wyrazili chęć wyjazdu za rok na kolejne pokazy.

Podczas wyjazdu opiekunami byli: p. Grzegorz Chojnacki, p. Małgorzata Kosiorek, p. Jarosław Dubiel.

Piotr Pietraszewski, Piotr Sumiński