23.07.2013 12:37

Najnowszy projekt który będzie realizowany przez Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.2 nosi tytuł: „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo”. Okres realizacji projektu 02.09.2013 r. – 30.06.2015 r. Projekt obejmuje 200 uczniów z technikum mechanizacji rolnictwa, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum informatycznego oraz technikum logistycznego.

Projekt opiewa na kwotę ok. 960 tys. zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego ok. 819 tys. zł, środki własne ok. 141 tys. zł.

Celem projektu jest zapoznanie teoretyczne i praktyczne uczniów z systemami i urządzeniami odnawialnych źródeł energii, wzbogacenie pracowni logistycznej w specjalistyczny sprzęt komputerowy i jego oprogramowanie, doposażenie warsztatów szkolnych oraz gospodarstwa dydaktycznego.

Uczniowie w ramach projektu będą realizować następujące zadania:

1. Doradztwo zawodowe i umiejętności zachowania się na rynku pracy.
  2. Zajęcia:

- kurs operatora wózków widłowych

- kurs magazyniera z obsługą programów komputerowych

- kurs ECDL

- kurs kwalifikacyjny – spedytor

- kurs budowania i działania systemów energetyki odnawialnej

- kurs obsługi maszyn i urządzeń rolniczych

- wyjazdy edukacyjne

- praktyki i staże

- zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki i języka angielskiego

- zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego dla zawodów technik mechanizacji rolnictwa, technik informatyk, technik logistyk

Zakupy realizowane w ramach projektu:

- mapy i programy logistyczne – komputery, czytniki kodów, korektory danych, drukarka etykiet na kwotę 10 tys. zł.

- pracownia informatyczno – logistyczna na kwotę 63 tys. zł.

- sprzęt multimedialny (3 laptopy, 2 projektory, 2 tablice interaktywne) na kwotę 24 tys. zł.

- remont pomieszczenia na pracownie odnawialnych źródeł energii i logistyki na kwotę 42 tys. zł.

- doposażenie symulatora nauki jazdy na kwotę 8 tys. zł.

- tokarka uniwersalna na warsztaty na kwotę 32 tys. zł.

- zestawy solarne na kwotę 18 tys. zł.

- programy komputerowe do odnawialnych źródeł energii na kwotę 32,5 tys. zł.

- urządzenia dydaktyczne (energia słoneczna, wiatrowa, paliwowa i inne) na kwotę 15 tys. zł.

- przyczepa do zbioru kukurydzy na kwotę 43 tys. zł.

- przystawka do kombajnu z przeznaczeniem na zbiór kukurydzy na kwotę 96 tys. zł.

Mirosław Kret