Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Blichowskiej - Blich uzyskało dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

4.07.2013 16:16

Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Blichowskiej Blich złożyło wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: „Zakup sprzętu muzycznego i wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej, w tym zakup instrumentów muzycznych” w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura kultury.

Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i uzyskało dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 30 tys. zł. W ramach tych środków Stowarzyszenie Przyjaciół szkoły Blichowskiej „Blich” zakupi dla kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” następujący sprzęt muzyczny:

• Akordeon 120 basowy
  • Klarnety
  • Bęben
  • Akcesoria muzyczne

Łączna kwota projektu 40 tys. zł.

Pozyskany sprzęt muzyczny pozwoli na skompletowanie kapeli zespołu „Blichowiacy” oraz na naukę muzyki ludowej.

Waldemar Osica

Pliki do pobrania: