Koniec roku szkolnego

1.07.2013 20:45

28 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013, w której uczestniczyła społeczność szkolna: uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły, pracownicy obsługi i administracji, rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, po czym dyrektor szkoły – p. Mirosław Kret przywitał wszystkich zebranych. Wspomniał, że uroczystość ta ma skromny charakter, ponieważ w szkole blichowskiej jest kilka zakończeń roku szkolnego, ze względu na różne typy szkół i praktyki zawodowe. Pan dyrektor w swoim przemówieniu podziękował nauczycielom , wychowawcom, katechetom za solidną pracę  i trud włożony w kształcenie młodego pokolenia. Słowa wdzięczności skierował również do rodziców, których przedstawicielem była p. Ewa Pawłowska. Uczniom natomiast pogratulował promocji do następnych klas i życzył, aby każdy z nich odpoczął w wakacje. Na koniec pan Mirosław  Kret przypomniał o bezpiecznym spędzaniu wakacji oraz o odpowiednim zachowaniu w czasie ich trwania.

Po wystąpieniu dyrektora  szkoły swoje słowa do zebranych skierowała pani Ewa Pawłowska – członek prezydium Rady Rodziców. Podziękowała dyrekcji szkoły oraz gronu pedagogicznemu za trud włożony  w edukowanie młodzieży, a pracownikom szkoły za dbanie o czystość i porządek w  szkole. Na koniec pani Pawłowska wszystkim życzyła spokojnych wakacji. Podziękowania i życzenia złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Siekiera.

W czasie trwania uroczystości z rąk pana dyrektora i wychowawców klas: p. Jolanty Dębskiej i p. Leszka Skórskiego świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali następujący uczniowie:

• Ewelina Owczarek (kl. I TAŻ),
  • Damian Malejka (kl. II TIN).

Nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, dobre i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

• Piotr Ziejewski (kl. I LOG),
  • Klaudia Michalska (kl. I LOG),
  • Tomasz Oleczek (kl. I LOG),
  • Ewelina Kurczak (kl. I LOG),
  • Anna Latoszewska (kl. I TŻiUG),
  • Aleksandra Kaźmirska (kl. I TŻiUG),
  • Dominika Dalecka (kl. I LOG), która otrzymała również nagrodę za 100% frekwencję,
  • Łukasz Budzeń (kl. I TIN),
  • Marcin Rogalski (kl. I TIN),
  • Przemysław Śliżewski  (kl. II TIN),
  • Dawid Durka (kl. II TIN),
  • Sebastian Konarski (kl. II TIN),
  • Przemysław Perzyna (kl. I TMR a).

Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymało czworo uczniów:

• Martyna Winakowska (kl. I LOG),
  • Katarzyna Milczarek (kl. I TŻiUG),
  • Matusz Gładki (kl. I TIN),
  • Oskar Panek (kl. I LOG).

Dyplomy otrzymali:

• Łukasz Majcher (kl. I TMR a) – za zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Kolory w kadrze”,
  • Mateusz Gajek (kl. I TMRa) – za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Kolory w kadrze”,
  • Przemysław Perzyna(kl. I TMRa)  - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Kolory w kadrze”,
  • p. Jan Golędzinowski  - za przygotowanie uczniów do „XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego”,
  • p. Magdalena Drobnik Pudłowska  - za sumienną pracę wolnotarystyczną na rzecz dzieci
    i młodzieży uczęszczających w roku szk. 2012/2013 do Świetlicy Środowiskowej „Przystanek Edukacja” w Łowiczu,
  • p. Irena Chorążka - za sumienną pracę wolnotarystyczną na rzecz dzieci i młodzieży uczęszczających w roku szk. 2012/2013 do Świetlicy Środowiskowej „Przystanek Edukacja”
    w Łowiczu.

W czasie uroczystości pan dyrektor podziękował tym nauczycielom, którzy z końcem roku szkolnego kończą pracę w ZSP nr 2 RCKUiP  w Łowiczu:

• p. Annie Wawrzynieckiej,
  • p. Tadeuszowi Kapuście,
  • p. Jakubowi Jędrachowiczowi.

Na koniec uroczystość  ZPiT „Blichowiacy” zaprezentował krótki występ w ramach przygotowań do wyjazdu w lipcu na festiwal do Kartuz oraz w sierpniu na Łotwę. „Blachowiaków” przygotowywali: p. Katarzyna Korzeniowska – Killo oraz p. Daniel Bogusz.

Piotr Sumiński