Sukces szkoły na XXXVII OWiUR

13.06.2013 14:25

W dniach 7-8 czerwca 2013 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się XXXVII Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W eliminacjach brali udział następujący uczniowie naszej szkoły: Martyna Gajda z klasy IV Technikum Turystyki Wiejskiej, Katarzyna Wodzyńska, Katarzyna  Rolewska i Łukasz Zabost z klasy IV Technikum Agrobiznesu, Kacper Wilk z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz Maciej Nowakowski z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Nasi uczniowie rywalizowali w 5 z 9 bloków tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, agrobiznes, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa. W bloku produkcja roślinna tytuł laureata i 2 miejsce zajął Łukasz Zabost. Również 2 ale w bloku produkcja zwierzęca zajęła Katarzyna Rolewska. Tytuł laureata uzyskał również Kacper Wilk w bloku mechanizacja rolnictwa zajmując 14 miejsce. Pozostali uczniowie uzyskali tytuł finalisty w blokach agrobiznes- Katarzyna Wodzyńska, ogrodnictwo-Martyna Gajda, mechanizacja rolnictwa- Maciej Nowakowski.

Z racji osiągniętych wyników uczniowie: Katarzyna Rolewska i Łukasz Zabost zostali objęci stypendium Fundacji Banku Gospodarki Żywnościowej.

W skali kraju w Olimpiadzie wzięło około 25 000 uczniów z ponad 500 szkół. W eliminacjach centralnych wystartowało 211 uczestników. W uroczystości podsumowania XXXVII OWiUR uczestniczył minister rolnictwa – Stanisław Kalemba, który powiedział do młodzieży, że rolnictwo to dziedzina życia, która potrzebuje wszechstronnie wykształconych młodych ludzi, a świat potrzebuje coraz więcej dobrej żywności  i trzeba dużo wiedzy i umiejętności, aby sprostać temu zadaniu. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady prof. Andrzej Radecki podsumowując wyniki tegorocznych eliminacji stwierdził, że poziom wiedzy i umiejętności był niezwykle wysoki i trudno było wyłonić najlepsze szkoły.

Katarzyna Rolewska , Łukasz Zabost