1, 2,3 miejsce oraz dwa wyróżnienia dla uczniów z Blichu w Powiatowym Konkursie Fotograficznym  inspirowanym książką  "Kolory: chłopięce lata Józefa Chełmońskiego”  Teodora Goździkiewicza

7.06.2013 15:21

Wśród uczniów ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu jest coraz więcej tych, którzy obok sukcesów w nauce, sporcie zdobywają wysokie noty w konkursach artystycznych. Tym razem spośród 6 uczestników aż 5 zostało laureatami. Są nimi:

1. miejsce Łukasz Majcher –klasa I TMR a

2. miejsce Mateusz Gajek- klasa I TMR a

3. miejsce Mateusz Bors- klasa III LOG

-  wyróżnienie Przemysław Perzyna- klasa I TMR a

- wyróżnienie Aleksandra Dalecka- klasa III LOG

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Łowickiego, organizatorami byli :Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu i Gminna Biblioteka Publiczna w Bocheniu. Przedmiotem konkursu były  fotografie zainspirowane twórczością bohatera książki  "Kolory" - Józefa  Chełmońskiego, malarza scen rodzajowych i pejzażysty, a także próba włączenia jego twórczości w kontekst współczesności. Konkurs ogłoszono między innymi  z okazji  uczczenia obchodów 110 rocznicy urodzin Teodora Goździkiewicza oraz przybliżenia twórczości Józefa Chełmońskiego.  Celem było także rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką wśród młodzieży i inspirowanie ich do samodzielnego tworzenia. Wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2013r. podczas uroczystości, która miała miejsce w Muzeum w Łowiczu. Uczniów do konkursu przygotował Grzegorz Słoma- nauczyciel języka polskiego i wiedzy  o kulturze.

Grzegorz Słoma