Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

30.04.2013 16:12

25.04.2013 odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie organizowanego przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika AGROmechanika, Wydział Inżynierii Produkcji, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiły 162 szkoły ponadgimnazjalne. Wśród 155 uczniów piszących test znalazł się uczeń naszej szkoły z II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa Przemysław Woźniak. Po rozwiązaniu testu konkursowego uczniowie byli oprowadzani przez grupę studentów po Wydziale Inżynierii Produkcji, bowiem na laureatów czekały indeksy. Młodzież uczestniczyła także w serii wykładów, które prowadzili przedstawiciele takich firm jak Stihl czy Bayer. Mogli również obejrzeć wystawę maszyn rolniczych i zapoznać się z ofertą producentów i sprzedawców sprzętu rolniczego. Gala finałowa odbyła się w Auli Kryształowej na Wydziale Produkcji SGGW, a poprowadził ją prezenter TVN Turbo Michał Łukasiewicz, który na co dzień prowadzi program Agromachina. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono jedynie pięciu laureatów. Uczeń naszej szkoły zajął 86 miejsce.

Magdalena Piechowska - Malińska