2013 - Rokiem Powstania Styczniowego

27.03.2013 21:06

W 2013 roku przypada 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego w związku, z czym Senat RP podjął uchwałę, że będzie to Rok Powstania Styczniowego. Aby uczcić to wydarzenie Senator RP Przemysław Jacek Błaszczyk wspólnie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Januszem Wojciechowskim oraz Posłem na Sejm RP Piotrem Polakiem zorganizowali konkurs „Wiedzy o Powstaniu Styczniowym”.

Dnia 22 marca 2013 roku w naszej szkole odbył I etap wyżej wymienionego Konkursu, do zmagań stanęło czterech uczniów: Kamil Szczepaniak, Piotr Pietraszewski, Tomasz Olaczek wszyscy z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz Tomasz Kuciński z klasy I Technikum Informatycznego. Uczniowie byli przygotowywani przez nauczyciela historii Grzegorza Chojnackiego. Komisje Konkursową stanowili: przewodnicząca mgr Dorota Więckowska, mgr Barbara Sobińska oraz mgr Grzegorz Chojnacki. Konkurs zaczął się o 11 50 i trwał 45 minut. Uczniowie rozwiązywali test pisemny złożony z 30 pytań. W wyniku rywalizacji Komisja wyłoniła zwycięzcę, którym został Piotr Pietraszewski, uczeń awansował do finału Konkursu, który odbędzie się pod koniec kwietnia bieżącego roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu. Jeśli Piotr wygra to ma zapewniony wyjazd czterodniowy do Strasburga na wycieczkę. Drugie miejsce zajął Kamil Szczepaniak a trzecie Tomasz Olaczek. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w Konkursie a zwycięska trójka nagrodzona została książkami o Powstaniu Styczniowym.

Grzegorz Chojnacki