Papieros albo zdrowie! Wybór należy do Ciebie.

22.03.2013 23:29

W dniu 21.03.2013 r. w ZSP nr, 2 RCKUiP w Łowiczu odbyła się prelekcja na temat wpływu palenia papierosów na organizm człowieka: „Cała prawda o papierosie”.

W spotkaniu, które prowadziła pani Bożena Papierowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu, uczestniczyło 175 pełnoletnich uczniów szkoły na Blichu.

W trakcie prelekcji omówione zostały również  przepisy prawne ustawy z dn. 08.04.2010 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania wyrobów tytoniowych. Ustawa obowiązuje od 15 Listopada 2010 r. Uczniowie dowiedzieli się  kto, w jakich okolicznościach i w jakiej wysokości może nałożyć mandat na osobę palącą tytoń w miejscach publicznych, określonych w wyżej wymienionej ustawie .

Na zakończenie prelekcji uczniowie mieli możliwość poddania się badaniu na oznaczenia poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu . Z badania skorzystało 41 osób.

Spotkanie zorganizowała pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania –  p. Maria Mycka.

Maria Mycka