Dzień Otwarty na Blichu

21.03.2013 20:05

W dniu 20 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zorganizowany został Dzień Otwarty. Od godziny 8.00 do 17.00 wspomnianego dnia szkołę na Blichu odwiedziło ponad 300 gimnazjalistów przybyłych z gimnazjów: w Łyszkowicach, Zdunach, Kompinie, Kocierzewie, Domaniewicach, Popowie, Kiernozi, Rybnie, Błędowie, Bielawach oraz Gimnazjum nr 1, 2 i 3 w Łowiczu.

Przygotowani do prezentacji szkoły uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych chętnie oprowadzali przybyłych po budynkach szkolnych, pracowniach, warsztatach. Gimnazjaliści mieli okazję obserwować próby taneczne zespołu „Blichowiacy”, degustować przekąski przygotowane przez uczniów Technikum Gospodarstwa Domowego oraz przyglądać się pracy maszyn rolniczych i warsztatowych.  Uwagę gości przykuwały eksperymenty chemiczne wykonywane przez uczniów (pod kierunkiem nauczyciela) w jednej z pracowni w budynku A. Gimnazjaliści, którzy tego dnia pojawili się na Blichu mogli z bliska zobaczyć m.in. jak działa symulator nauki jazdy, halę z wózkami widłowymi i wiele innych maszyn stanowiących wyposażenie ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

Przybyli z zaciekawieniem słuchali opowieści o nauce w szkole na Blichu, o profilach kształcenia, które proponujemy na rok szkolny 2013/2014. Zainteresowaniem cieszyły się wszystkie kierunki kształcenia:

• Technikum Mechanizacji Rolnictwa,
  • Technikum Agrobiznesu,
  • Technikum Logistyczne,
  • Technikum Informatyczne,
  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,
  • Technikum Technologii Żywienia,
  • Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej,
  • Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji,
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: rolnik,
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Kolejny dzień otwarty odbędzie się 5 kwietnia 2013 roku, na który SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński