Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2013

21.03.2013 19:59

W dniach od 17 do 20 marca 2013 roku młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych, które tradycyjnie odbywały się w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Na zaproszenie księdza proboszcza parafii katedralnej w Łowiczu – Wiesława Skoniecznego, tegoroczne nauki prowadził ks. Władysław Pasiuk ze Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.  Nauczał on o wolności, zaufaniu względem Boga, sile modlitwy, a także o tym, jak odnaleźć się w tak szybko zmieniającej się kulturze, która zapomina o wierze. Drugi dzień rekolekcji był wyjątkowy ze względu na Uroczystość św. Józefa. Tego dnia młodzież z Blichu najliczniej uczestniczyła w rekolekcjach. Trzeci dzień był czasem pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty. Mszom Świętym przewodniczył ks. Stanisław Majkut.

Każdego dnia rekolekcji uczniowie brali w nich czynny udział. W szczególny sposób w przygotowanie pięknej oprawy liturgicznej zaangażowali się: Weronika Wiśniewska (kl. 4 TAW), która przeczytała modlitwę wiernych, Michalina Kosiorek (kl. 4 TAW), która podczas Liturgii odczytała Słowo Boże oraz modlitwę wiernych, Łukasz Galiński (kl. 4TAW), który stanowił służbę liturgiczną, Natalia Stań (kl. 2 ZSZ), która zaśpiewała psalm.

Trzeciego dnia rekolekcji scholę stanowili: Natalia Stań, Michalina Sitkiewicz, Michalina Kosiorek Mateusz Janiszewski, Mateusz Zimny, p. Piotr Sumiński – katecheta. Wspomniani wykonali kilka utworów wielkopostnych, które zachwalał ksiądz rekolekcjonista.

O oprawę tegorocznych rekolekcji zadbali: p. Piotr Sumiński, ks. Sylwester Łajszczak.

W czasie rekolekcji wielkopostnych młodzieży z Blichu towarzyszyli ich koledzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu.

Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński