„Blichowiacy” u J.E. Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego

19.03.2013 21:29

19 marca 2012 roku Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” uświetnił swoim występem Mszę koncelebrowaną przez  J. E. Ks. Bp Józefa Zawitkowskiego w dniu Jego imienin. Uroczystość odbyła się w Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu.

Młodzież wykonała pieśń „Barka”, odśpiewała „Życzymy, życzymy” oraz „Sto lat”. Michalina Kosiorek i Piotr Sumiński przeczytali I i II lekcję podczas Liturgii Słowa.

Po zakończeniu Eucharystii Księdzu Biskupowi w imieniu całej społeczności szkolnej z Blichu życzenia złożyli: p. Mirosław Kret – dyrektor szkoły, p. Janusz Wróbel – wicedyrektor, p. Piotr Sumiński i ks. Sylwester Łajszczak – katecheci uczący na Blichu, Michalina Sitkiewicz – przedstawicielka ZPiT „Blichowiacy”, Aleksandra Siekiera – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

„Blichowiaków” do występu w Uroczystość św. Józefa przygotował p. Daniel Bogusz.

Michalina Kosiorek