Gala Blichowiaczki 2009

19.12.2009 0:00

Dnia 14 października 2009 roku, w ciekawej scenerii sali gimnastycznej ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej prowadzona przez Piotra Kołuckiego i Łukasza Kwiatkowskiego - uczniów klasy trzeciej TIN zatytułowana Gala Blichowiaczki 2009.

Po części oficjalnej, w trakcie której odbyły się: Konkurs wiedzy o Blichu, przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas drugich, ślubowanie klas pierwszych, miała miejsce wyjątkowa część artystyczna. W czasie uroczystości młodzież wyróżniła niektórych nauczycieli, pedagogów przepięknie wykonanymi statuetkami w kształcie różanych drzewek. W czasie trwania Gali Blichowiaczki 2009 wystąpiły także gwiazdy. W ich rolę wcielili się uczniowie ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki. Można było posłuchać utworów z repertuaru zespołów heavy metalowych, piosenek Paulli czy też obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca Blichowiacy, zespołu tanecznego Studio Buffo.

Galę przygotowała młodzież pod kierunkiem pani Anny Tomczak i pana Grzegorza Słomy - nauczycieli ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.