Uczniowie z Blichu na XIX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej w Kielcach

11.03.2013 20:10

Dnia 8 marca 2013 roku uczniowie klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa z wychowawcą Grzegorzem Chojnackim oraz z kilkoma uczniami z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa „b” wraz z opiekunami Wojciechem Białeckim i Leszkiem Skórskim byli w Kielcach na wystawie rolniczej.

Tam w kilku halach wystawowych ponad 600 firm z całego świata prezentowało najnowocześniejsze maszyny i urządzenia stosowane w rolnictwie i nie tylko. Można było odwiedzić stoiska z Niemiec, Holandii jak również z dalekich krajów,  takich jak: Korea Południowa, RPA. Wzrok zwiedzających przyciągały  znane marki - New Holland, Case, Unia, Pronar, Zetor czy Lamborghini.

Agrotech to nie tylko maszyny, swoje stoiska zaprezentowały także zakłady chemiczne produkujące środki ochrony roślin czy pasze. Na stoiskach prezentowały swoje wyroby również zakłady odzieżowe, ogrodnicze a nawet łowicki SIB. Uczniowie byli bardzo zadowoleni gdyż, na co dzień nigdzie nie mieliby okazji obejrzeć tylu nowości naraz. Cieszyli się z każdego zdobytego prospektu, plakatu czy innego drobiazgu oferowanego przez znane marki. Jednocześnie wyrazili swoją wolę wyjazdu za rok na te same targi.

Grzegorz Chojnacki