Spichlerz odzyska blask! Informacja o pozyskanych środkach z MKiDzN.

11.03.2013 11:00

Powiat Łowicki wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu po kilkuletnich staraniach uzyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 200 tys. zł na pierwszy etap modernizacji i remontu budynku spichlerza należącego do ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

W wyniku odwołania złożonego przez Powiat Łowicki do MKiDzN pozyskaliśmy 200 tys. zł i wraz z wkładem własnym w wysokości 70 tys. zł rozpocznie się pierwszy etap modernizacji spichlerza. Prace będą obejmowały remont więźby dachowej, wymianę dachówki, wymianę okien i drzwi oraz wykonanie instalacji elektrycznej, wodno – kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Wykonany będzie nowy strop, klatka schodowa oraz ścianki działowe. W drugim etapie będą wykonane posadzki, prace malarskie i podłączenie budynku do ogrzewania szkoły. W budynku spichlerza będzie ośrodek kultury ludowej z przeznaczeniem na salę widowiskową i garderoby dla Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, pracownie rzemiosła ludowego, pomieszczenie na przystań kajakową i kajaki oraz gastronomia regionalna. Przewidywany łączny koszt modernizacji i remontu będzie wynosić ok. 600 tys. zł. Zatem w roku 2013 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu wspólnie z Powiatem Łowickim i Łowickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Blichowskiej „Blich” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozyskał 230 tys. zł.

Dyrektor szkoły: Mirosław Kret