Konkurs "Sałatkowe Wariacje "

6.03.2013 0:55

Dnia 1 marca 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie odbył się konkurs „Sałatkowe Wariacje", w którym brały udział dwie uczennice z naszej szkoły: Justyna Malejka i Andżelika Kotlarska.

Konkurs rozpoczął się od kilku ciepłych słów powitania, które do wszystkich przybyłych skierowała Pani Dyrektor ZSP nr 2 w Kutnie.

Pierwszy etap zmagań sprawdzał wiedzę uczestników z zakres wartości odżywczej warzyw i owoców. Do testu przystąpiło 20 osób z 10 szkół, sam quiz okazał się bardzo trudny. Następnie odbyły się potyczki kulinarne. Uczniowie w dwuosobowych zespołach przygotowali " sałatkowe wariacje". Po konkursie odbył się pokaz carvingu, który przygotowała szkoła z Sochaczewa. Uczyłyśmy się jak zrobić m.in. łabędzia z jabłka czy kwiatki z bakłażana czy pomidora. Było to bardzo interesujące. Następie komisja konkursowa udała na obrady, w wyniku których wyłoniony został zwycięzca. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie sałatki były ślicznie wyeksponowane i smakowały wyśmienicie, o czym mogłyśmy się przekonać próbując sałatek swoich rywali. Ostatecznie największą liczbę głosów zdobyła sałatka gospodarzy. Mogłyśmy spróbować wyrobów mistrza cukiernictwa m.in. pysznego toru, bułeczek czy ciasteczek – pana Ozdowskiego – jednego ze sponsorów i patrona konkursu. Kolejnym etapem był pokaz robienia drinków bezalkoholowych. Uczyłyśmy się jak przyrządzić drink bezalkoholowy. Justyna sporządzała np. Mohito. Odbył się również pokaz flair dancu - było to bardzo widowiskowe i wymagało nie lada zręczności. Pokazy prezentowała Poznańska Akademia Barmanów. Następnie uhonorowano zwycięzców konkursu pisemnego. Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze szkoły w Łęczycy, a 3 miejsce zajęła nasza uczennica - Justyna Malejka nagrodzona dyplomem i pięknym wydaniem albumu geograficznego. My wraz z opiekunkami, Panią Iwoną Bogusiewicz - Kuś oraz Panią Agnieszką Golan otrzymałyśmy pamiątkowe kalendarze i podziękowania.

Andżelika Kotlarska