OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ - etap II (diecezjalny)

5.03.2013 14:17

28 lutego 2013 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się etap diecezjalny XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej, w której brały udział dwie uczennice ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu: Joanna Suder z klasy III Technikum Technologii Żywności oraz Martyna Jaros z klasy II Technikum Agrobiznesu.

Żadnej z reprezentantek szkoły na Blichu nie udało się zakwalifikować do finału ogólnopolskiego, niemniej jednak cieszy fakt, że podjęły trud zmagań. Wiedza zdobyta w trakcie przygotowań z całą pewnością posłużyła rozwojowi duchowemu i intelektualnemu. Na 41 startujących w rozgrywkach na tym etapie, uczennice szkoły blichowskiej uplasowały się w połowie stawki. Tak samo ma się klasyfikacja ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wśród startujących na tym szczeblu zmagań szkół (II etap obejmuje szkoły ponadgimnazjalne
z terenu diecezji łowickiej).

Hasłem tegorocznej Olimpiady było: ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE PIOTR I PAWEŁ - URZĄD I CHARYZMATY W KOŚCIELE”.

Do tegorocznej Olimpiady Joannę Suder i Martynę Walczak przygotowywała p. Emila Adamowicz.

Więcej o OTK można przeczytać na www.otk.pl lub www.gizyce.lowicz.opoka.org.pl (zakładka: „Olimpiady”).

Piotr Sumiński