„Blichowiacy” doskonalą swój warsztat pracy.

18.02.2013 9:10

Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” w czasie tegorocznych ferii zimowych, w dniach 11-12 lutego 2013 roku, spotkał się na warsztatach taneczno- wokalnych, które miały na celu dokończenie drugiej części Suity Łowickiej. Po wielu godzinach ciężkiej pracy i treningu udało się stworzyć i przećwiczyć układ choreograficzny.

Blichowiacy doskonalili także swój warsztat wokalny, wykonywali liczne ćwiczenia, które poprawiają dykcję oraz umiejętności śpiewania.

Wspomniane warsztaty przypieczętowało nagranie  występu  „Blachowiaków” w regionalnych strojach, które to zostanie wykorzystane do promocji szkoły. Zajęcia, które przygotowali i prowadzili: choreograf Zespołu- Katarzyna Korzeniowska- Killo oraz kierownik muzyczny - Daniel Bogusz miały jeszcze jeden bardzo ważny cel, który został zrealizowany: integrację zespołu, stworzenie silniejszych więzi między członkami , aby każdy mógł pobyć ze sobą, spotkać się z drugim człowiekiem.

Warto wspomnieć, że ZPiT „Blichowiacy” przy ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki działa od 1948 roku i ma bogatą tradycję, liczne osiągnięcia zdobyte w kraju i poza jego granicami.  Każdy kto chciałby, aby zespół folklorystyczny działający przy szkole blichowskiej uświetniał swoimi występami różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia, nie tylko w regionie, ale w każdym zakątku Polski, zagranicy może się kontaktować z kierownikiem  zespołu, p. Mirosławem Kretem, osobiście w szkole lub pod  nr  tel. 604 449 538,  46 837 37 05.

Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński