Wrażenia po wycieczce do Łodzi

15.01.2013 15:00

W dniu 9 stycznia 2013 roku uczniowie klas I TAŻ i II TA  wraz z wychowawcami: mgr Jolantą Dębską , mgr Ireną Chorążką oraz mgr Iwoną Bogusiewicz – Kuś pojechali do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Mayday” i do Muzeum Kinematografii.

„Mayday” to komediowy hit Ray Conneya, od lat nieschodzący z afiszy teatrów w Polsce i zagranicą. Sztuka przedstawia losy Johna Smitha, który jest bigamistą i stara się ukryć podwójne życie. Prawda może wyjść  na jaw w chwili, kiedy Vicky i Gawin chcą się spotkać. Zaczyna się szaleńcza walka z czasem, aby ukryć prawdę i udaremnić pierwszą randkę dzieci Johna.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Kinematografii w Łodzi, gdzie mogliśmy obejrzeć filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane  z kinematografią. Obejrzeliśmy również wystawę o reżyserze Jerzym Kawalerowiczu. W Muzeum Kinematografii  poznaliśmy historię rodziny Karola Scheiblera, gdyż miejsce to dawny pałac tejże rodziny.

Uczestnicy wycieczki byli zachwycenie i zafascynowani tym co zobaczyli.

Sandra Miłowska