Udany świąteczny występ Blichowiaków w Bazylice Katedralnej

7.01.2013 13:46

Z okazji Święta Objawienia Pańskiego, które ma miejsce w dniu 06 stycznia,  Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” uświetnił Mszę Świętą w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Młodzież wykonała kilka kolęd, m. in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Kołysanka dla okruszka”, „Cicha noc”, „Kołysankę” oraz „Betlejemski i Łowicki” którą napisał J.E. Ks. Bp Józef Zawitkowski.

W czasie trwania Liturgii homilię wygłosił pracujący w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu ks. Sylwester Łajszczak, który opowiedział o historii tego święta, jego głębi i znaczeniu dla każdego chrześcijanina.

Pod koniec Eucharystii głos zabrał także proboszcz parafii katedralnej - ks. Wiesław Skonieczny, który podziękował  „Blichowiakom”, kierownictwu Zespołu, tj. panu Mirosławowi Kretowi i panu Danielowi Boguszowi oraz  panu Piotrowi Sumińskiemu za uświetnienie obchodów Święta Trzech Króli w Bazylice Katedralnej w Łowiczu,  za ich obecność i doskonałe przygotowanie Zespołu do występu w parafii katedralnej, na terenie której znajduje się szkoła na Blichu.

Wierni zgromadzeni na tej świątecznej Mszy św. nagrodzili Zespół  gromkimi brawami.

Michalina Kosiorek, Piotr Sumiński