Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie Muzealne Spotkania z Fotografią

14.06.2009 0:00

W konkursie Muzealne Spotkania z Fotografią organizowanym przez Muzeum w Łowiczu pod honorowym patronatem Starosty Łowickiego Janusza Michalaka i Muzeum w Koszalinie wzięło udział aż 15 uczniów z naszej szkoły. Dwoje z nich otrzymało nagrody: Piotr Kołucki - uczeń klasy II TIN Nagrodę Burmistrza Miasta Łowicza, a Bernadetta Krzeszewska - uczennica klasy III TŻiGD Nagrodę Starosty Łowickiego. Opiekunem młodzieży, który także został wyróżniony przez Dyrektora Muzeum w Łowiczu za wzorowe przygotowanie uczniów, był Grzegorz Słoma nauczyciel języka polskiego.

Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży potrzeby obcowania z muzeum, krzewienie edukacji regionalnej i rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych. Każdy z uczestników miał możliwość zaprezentowania maksymalnie 5 prac fotograficznych przedstawiających zabytki muzealne. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 kwietnia 2009 roku w Muzeum w Łowiczu podczas Nocy Muzeów.