Udział uczniów naszej szkoły w eliminacjach powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

24.04.2024 21:37

9 kwietnia 2024 r. w Piwnicy Muzeum w Łowiczu odbyły się eliminacje powiatowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, a w jury zasiedli: pani Magdalena Barlak – bibliotekarz PBP w Łowiczu oraz pan Marcin Wartalski - aktor, reżyser i instruktor teatralny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I TPr – Maja Stępień i Franciszek Zygmunt. Maja recytowała wiersz „Siódmy anioł” Zbigniewa Herberta, natomiast Franciszek utwór pt. „Pan Cogito rozmyśla o cierpieniu” tego samego autora.

Udział w eliminacjach był nowym doświadczeniem dla naszych uczniów , w konkursie tego typu brali udział po raz pierwszy. Mimo iż nie udało im się zakwalifikować do eliminacji wojewódzkich, wyrazili chęć wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych w przyszłym roku szkolnym.

Agnieszka Clare