Kolejny sukces ucznia z Blichu

3.06.2009 0:00

Uczeń klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa w ZSP Nr 2 w Łowiczu - Mateusz Krawczyk zajął pierwsze miejsce w finale I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Finał Olimpiady, zorganizowany przez SGGW oraz miesięcznik "Agromechanika" przy współudziale KRUS pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, odbył się 15 maja 2009 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie. Do Olimpiady zgłosiło się 157 szkół z całej Polski, każdą szkołę reprezentował tylko jeden uczeń. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego dla wszystkich i ustnego dla dziesiątki finalistów.

W części pisemnej przygotowano 30 zadań o bardzo dużym stopniu trudności. Za błędne odpowiedzi były punkty ujemne. Mateusz odpowiedział na 27 zadań bez punktów ujemnych w krótkim czasie, uzyskując w ten sposób pierwszą lokatę.

W etapie ustnym każdy z uczestników finałowej dziesiątki przygotowywał się i odpowiadał indywidualnie na zestaw trzech zadań. I tu Mateusz był bezkonkurencyjny uzyskując najlepszą ocenę. Otrzymał najcenniejszą nagrodę - indeks na Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego dla laureata i jego opiekuna. Do Olimpiady Mateusza przygotowywał kierownik praktycznej nauki zawodu Stanisław Pietrzak.

Stanisław Pietrzak