Integracja dwóch narodów poprzez taniec i kulturę ludową – Edycja Włoska

20.03.2024 10:39

Drodzy uczniowie, ogłaszamy start kolejnego projektu edukacyjnego "Integracja dwóch narodów poprzez taniec i kulturę ludową – Edycja Włoska" o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000141941, dzięki któremu uczniowie ZSP nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wyruszą na edukacyjną przygodę do Włoch.

W dniach od 6.05 do 17.05.2024 roku, plus dwa dni przeznaczone na podróż, aż 30 naszych uczniów wraz z czwórką nauczycieli opiekunów będzie miało szansę uczestniczyć w programie, który nie tylko rozwinie ich kluczowe umiejętności, ale także pozwoli na zdobycie bezcennych kompetencji językowych i kulturowych.

Ponadnarodowa mobilność realizowana jest w ramach projektu  „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, w ramach I osi priorytetowej: Umiejętności, Działanie 1.7 „Mobilność ponadnarodowa”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, na zasadach programu Erasmus+

Dzięki finansowaniu zewnętrznemu udział w projekcie dla uczestników jest bezpłatny!

Dofinansowanie z projektu UE: 225 303,20 PLN

Celem głównym projektu jest nabycie kompetencji kluczowych u uczniów/uczennic w tym m.in.: w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, w zakresie wielojęzyczności, w zakresie kompetencji cyfrowych, osobistych, społecznych oraz w zakresie uczenia się.

Podczas pobytu we Włoszech, uczestnicy przez 10 dni będą realizować bogaty program merytoryczny w szkole partnerskiej, współpracując z włoskimi rówieśnikami. Program będzie obejmował lekcje stacjonarne, warsztaty, spotkania oraz zajęcia terenowe, wszystkie realizowane w języku angielskim. Ponadto, przewidziano 2 dni na realizację programu kulturowo - edukacyjnego, który pozwoli uczestnikom na głębsze poznanie i zrozumienie włoskiej kultury i tradycji.

Tematyka oraz program projektu zostały skonstruowane tak, aby osiągnąć wyznaczone cele projektu. Spodziewanymi rezultatami będzie nabycie lub wzmocnione kompetencji kluczowych uczestników:

- w zakresie rozumienia i tworzenia informacji;

- w zakresie wielojęzyczności;

-  matematyczne oraz w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii;

- cyfrowe;

- osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się;

- obywatelskie;

- w zakresie przedsiębiorczości;

- w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Niebawem ruszy rekrutacja do projektu – będziemy informować, śledźcie uważnie kolejne informacje dotyczące projektu.

Damian Malejka