Sukces Wiktora Domińczaka – ucznia klasy V  w Finale Wojewódzkim XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

29.02.2024 12:11

Tegoroczny Wojewódzki Finał XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się 28 lutego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Młodzieży Wiejskiej. W olimpiadzie mogą sprawdzić swoją wiedzę uczniowie szkół rolniczych, studenci kierunków rolniczych, producenci rolni, młodzi rolnicy do lat 40.

Zakres zagadnień olimpiady obejmuje:

• Produkcję roślinną, nawożenie i ochronę roślin;
• Produkcją zwierzęcą;
• Mechanizację rolnictwa;
• Ochronę środowiska, odnawialne źródła energii oraz wpływ zmian klimatu na działalność rolniczą;
• Ekonomikę i zarządzanie, system ubezpieczeń rolniczych;
• Bezpieczeństwo i higiena pracy;
• Zagadnienia dotyczące Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu reprezentowali uczniowie technikum kształcącego z zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki:

• Antoni Golis;
• Filip Niedzielski;
• Kamil Więcek;
• Mateusz Granosik;
• Wiktor Domińczak.

Do finału centralnego olimpiady zakwalifikował się Wiktor Domińczak, który zajął II miejsce i uzyskał najwyższy wynik spośród ponad 50 uczniów szkół rolniczych województwa łódzkiego. Pierwsze miejsce w eliminacjach zajął rolnik.

Wiktor będzie reprezentował naszą szkołę w etapie centralnym olimpiady, który odbędzie się 8 marca 2024 r. podczas XLI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.

To już kolejny sukces młodego adepta sztuki rolniczej, Wiktor jest finalistą ubiegłorocznej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Produkcja Roślinna.

Anna Kowalska