21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

26.02.2024 19:52

21 lutego 2024r.  w ZSP nr 2 CKZ im. T. Kościuszki w Łowiczu odbył się szkolny konkurs wiedzy o języku ojczystym. Okazją ku temu, by taki konkurs się odbył,  był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Przedsięwzięciu przyświecały następujące założenia:  funkcjonalne wykorzystanie  wiedzy o języku; kształtowanie postawy szacunku wobec dziedzictwa narodowego oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i motywacji do dalszego uczenia się.

Konkurs adresowany był do uczniów kl. I – V  naszej szkoły. Wzięło w nim udział
13 osób. Finał konkursu został przeprowadzony w formie testu pisemnego, obejmującego zarówno pytania otwarte jak i zamknięte. Test konkursowy przygotowała  i oceni prace uczestników konkursu Komisja Konkursowa w składzie:  Jerzy Zabost – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ  im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, Donata Skierska – nauczyciel języka polskiego, Grzegorz Słoma - nauczyciel języka polskiego, Iwona Bielecka – nauczyciel języka polskiego oraz Agnieszka Clare – nauczyciel bibliotekarz.

Rozstrzygnięcie konkursu i  wręczenie nagród odbędzie się podczas najbliższej akademii szkolnej.

Agnieszka Clare