Zakochaj się w książce

18.02.2024 13:47

14 lutego 2024r., z okazji walentynek, odbyły się specjalnie przygotowane na tę okazję lekcje biblioteczne dla uczniów klas I TL, I TŻU, II TIA, II TLA, II TŻU, III TMT, III TŻU, IV TLA i V TLp.

Tematem zajęć było odczytanie złotych myśli z wybranych książek. Wszystkie cytaty dotyczyły zagadnienia, jakim jest życie, a ich rola była podwójna. Po pierwsze były zachętą do lektury wybranych książek, a po drugie mogą stać się źródłem motywacji do działania oraz pomóc w odnalezieniu wewnętrznej siły do pokonania trudności.

Pomocna w przeprowadzeniu lekcji okazała się -wcześniej przygotowana - gazetka ścienna, na której znalazły się fragmenty książek: „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry, „Alchemik”, „Piąta góra” Paulo Coelho, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” Lyman Frank Baum, „Cień wiatru” Carlos Ruiz Zafón, „Ojciec chrzestny” Mario Puzo, „Mistrz i Małgorzata” Michaił Bułhakow.

Te same cytaty, które były na gazetce, znalazły się również w koszyczku. Chętni uczniowie wybierali losowo jedną złotą myśl i starali się własnymi słowami wyjaśnić, jak rozumieją zawarte w niej stwierdzenie i czy się z nią zgadzają.

Agnieszka Clare