Logistycy w nowoczesnych magazynach firmy TME w Łodzi

22.02.2024 13:21

19 lutego uczniowie z klasy 1 TL z organizatorami wycieczki p. Magdaleną Piechowską-Malińską i p. Grzegorzem Słomą brali udział w wyjeździe do siedziby firmy Transfer Multisort Elektronik w Łodzi.

Logistycy poznali historię firmy oraz obszary jej działaności. Prowadząca warsztaty specjalistka HR p. Marta Płużyńska przekazała klasie najciekawsze informacje dotyczące profilu przedsiębiorstwa i możliwości odbywania staży i praktyk. Następnie uczniowie po zapoznaniu z przepisami BHP i skorzystaniu z odzieży ochronnej udali się do wnętrz magazynu z p. Magdaleną Szol i p. Marzeną Strugińską. Magazyn zrobił na logistykach ogromne wrażenie. Jest to centrum wysyłkowo-magazynowe o powierzchni 18 800 m2. W magazynie jest dostępnych 210 000 lokalizacji półkowych, 251 000 lokalizacji na układnicy pojemników w magazynie wysokiego składowania oraz 12 000 lokalizacji paletowych. Układnice pojemnikowe o wysokości 23 metrów obsługują 251 tysięcy kontenerowe o wydajności 150 wydań na godzinę na każdej z układnic. Dzięki tak imponującemu zapleczu logistycznemu większość z artykułów w ofercie jest dostępna od razu. Stąd wysyłanych jest 5000 paczek dziennie, które trafiają do klientów ze 150 krajów na całym świecie.

Grzegorz Słoma, Magdalena Piechowska-Malińska