Wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły podczas gali obchodów 100-lecia objęcia funkcji Premiera Rzeczypospolitej Polskiej przez Władysława Grabskiego.

17.12.2023 10:31

W dniu 15 grudnia 2023 w Muzeum w Łowiczu odbyła się gala obchodów 100-lecia objęcia funkcji Premiera Rzeczypospolitej Polskiej przez Władysława Grabskiego.

Organizatorem tego wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Łowiczu oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości.

W trakcie uroczystości wyróżnienia w konkursie: „Władysław Grabski – twórca reformy walutowej” otrzymali trzej uczniowie naszej szkoły:

• Tarkowski Jakub – klasa III TL
  • Gonta Hubert – klasa II TIB
  • Kłakulak Maksymilian – klasa III TMT

Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki Władysława Grabskiego (wybitnego polskiego ekonomisty), upowszechnienie wiedzy na temat jego życia i działalności oraz wzbogacenie programu nauczania w zakresie edukacji finansowej.

Konkurs był realizowany w ramach projektu: "Historyczne inspiracje dla przyszłości – Władysław Grabski wybitny Polak Ziemi Łódzkiej". Wzięło w nim udział ponad 450 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych z obszaru Powiatu Łowickiego.

Paulina Dróżdż