Tadeusz Kościuszko: Bohater dwóch narodów w walce o niepodległość

14.12.2023 20:25

W dniu dzisiejszym w szkole na Blichu odbył się konkurs historyczny pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łowiczu i Dyrekcji ZSP nr 2 CKZ dotyczący Tadeusza Kościuszki.

Jest to już kolejna edycja tego konkursu, który był zaadresowany do młodzieży szkół podstawowych jak również średnich. Do zmagań przystąpiło dziewięć osób w tym czwórka dziewcząt z Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju w Łowiczu oraz pięciu chłopców z naszej szkoły. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o bohaterze dwóch narodów przez godzinę lekcyjną. Teraz Komisja Konkursowa w składzie: Marzenna Kurzec, Jan Dutkiewicz i Grzegorz Chojnacki sprawdzą testy, zliczą punkty i 19.12.2023 r. ogłosi oficjalne wynik. Zaś wręczanie nagród, dyplomów oraz gratulacje będą miały miejsce podczas szkolnych Jasełek tj. 21.12.2023 r. w sali gimnastycznej ZSP nr 2 CKZ. Cieszymy się, że nasz patron budzi zainteresowanie i podziw nie tylko w naszej placówce.

Organizatorzy Konkursu