Wyjątkowe spotkanie młodzieży z Blichu z „Mistrzem i Małgorzatą”, artystami grającymi główne role i immersyjna wystawa „Dziadek do orzechów” w Fabryce Norblina.

6.12.2023 20:45

W dniu 4 grudnia 2023 r. uczniowie kształcący się na Blichu oraz opiekunowie- organizatorzy; p. Grzegorz Słoma, p. Donata Skierska, p. Milena Wojda- Wróbel, p. Anna Tomczak, p. Maciej Wróbel mieli możliwość obejrzenia immersyjnej wystawy „Dziadek do orzechów” w Fabryce Norblina.

To ciekawa propozycja dla wszystkich, niezależnie od wieku. Multisensoryczne wydarzenie oparte jest na słynnym balecie Piotra Czajkowskiego. Klasyczną opowieść zobaczyć można w spektakularnym, disneyowskim stylu. Balet opowiada przygody siedmioletniej Klary, która podczas nocy Bożego Narodzenia znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Baśniowa opowieść pobudza wyobraźnię kolejnych pokoleń odbiorców i jest jedną z ulubionych świątecznych historii.

Kolejnym punktem wycieczki do stolicy był tradycyjnie spektakl teatralny. Tym razem uczestnicy wycieczki mieli przyjemność zobaczyć najnowszą produkcję Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy- „Mistrz i Małgorzata” w Teatrze Studio Buffo. Powieść ta to jedno z ciekawych dzieł literackich XX wieku, a jednocześnie trudnych do wystawienia na teatralnej scenie. Satyryczny obraz Moskwy lat trzydziestych minionego stulecia, Jerozolima w czasach Piłata i Chrystusa, bal dla największych złoczyńców tego świata, artystyczna wolność, miłość i wiele innych ciekawych momentów przedstawili twórcy musicalu. Stworzyli widowisko pełne magii i humoru, dające okazję do inscenizacyjnego rozmachu i zadumy nad losami świata. Wyjątkowa gra artystów, wspaniałe kostiumy, efekty świetlne, pirotechniczne sprawiły, że widzowie oglądali musical z zapartym tchem. Po spektaklu spotkali się z aktorami- odtwórcami głównych ról; Wiktorią Kostrzewą, Mariolą Napieralską, Pawłem Orłowskim, Rafałem Drozdem, którzy wpisali się do Kroniki Szkolnej i zrobili sobie z uczniami i opiekunami wiele pamiątkowych zdjęć.

Grzegorz Słoma, Milena Wojda-Wróbel, Donata Skierska, Anna Tomczak, Maciej Wróbel