Szkolne Koło Logistyki w magazynie DOZ w Łodzi

5.12.2023 20:38

Szkolne Koło Logistyki wraz z opiekunami odwiedziło magazyn DOZ, jednej z najwiekszych sieci aptek w Łodzi. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z organizacją procesów logistycznych w magazynie hurtowni farmaceutycznej.

Pracownicy firmy pokazali nam drogę produktu od zamówienia do punktu docelowego, jakim jest apteka lub klient indywidualny. Poznaliśmy procesy kompletowania zamówienia, kilkustopniowej kontroli aż do transportu. Jesteśmy pod wrażeniem nowoczesnych hal magazynowych i automatyzacji procesów logistycznych.

Magazyny są bardzo nowoczesne.

Zastosowano nowoczesne wózki systemowe do obsługi regałów wysokiego składowania, dzięki którym układanie palet jest równie łatwe jak kompletowanie pojedynczych artykułów. Wózki systemowe umożliwiają pracę w wąskich korytarzach regałowych (między 1 500 i 1 800 m) i pozwalają na wynoszenie palet ładunkiem do wysokości nawet kilkunastu metrów. Ich zastosowanie pozwala nie tylko na optymalne wykorzystanie nowej powierzchni, ale przede wszystkim pięć razy szybsze podejmowanie palet z towarem z miejsc regałowych i udostępnianie do obszaru kompletacji, co ma bezpośrednie przełożenie na skracanie czasu obsługi zamówień. Dziękujemy pracownikom firmy DOZ za poświęcony nam czas!

Magdalena Piechowska-Malińska
Mariusz Pietrusiak