Etap szkolny Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

29.11.2023 18:10

Główną ideą ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie solidarności międzypokoleniowej – wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń.

Przed przystąpieniem do zawodów szkolnych uczniowie z klasy 2 TLA, czyli technikum logistycznego oraz 5 LAp, czyli technikum agrobiznesu wzięli udział w zajęciach online „Lekcje z ZUS”, które przeprowadziła dr Magdalena Szczepaniak-Kiełczyńska, Naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz z I Oddziału ZUS w Łodzi. Młodzież otrzymała materiały dydaktyczne.

28 listopada 2023 r. przeprowadzono w szkołach, które zgłosiły swój udział, I etap Olimpiady. Uczniowie Technikum nr 2, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, to:

1. Patrycja Nasalska,
  2. Martyna Kowalewska,
  3. Gabriel Majewski.

Po zatwierdzeniu wyników przez Komitet Wojewódzki Olimpiady stworzą oni zespół reprezentujący szkołę w etapie wojewódzkim.

Program Olimpiady skorelowany jest z podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie przedmiotów tj. wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, historii i teraźniejszości oraz zawodowych przedmiotów ekonomicznych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach rywalizacji.

Elżbieta Wojtyna