II miejsce w etapie rejonowym konkursu pięknego czytania dla uczennicy Blichu

15.11.2023 20:58

Gratulacje dla Emilii Dobrowolskiej, uczennicy klasy 5Ibp ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, za zajęcie II miejsca w rejonowym etapie konkursu pięknego czytania "Książka Mówi". Emilia będzie reprezentowała szkołę podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 grudnia w Zgierzu.

Etap rejonowy konkursu został przeprowadzony 8 listopada w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni w etapach szkolnych. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie interpretacji głosowej wybranych utworów patronów roku 2023.

Blich reprezentowali Emilia Dobrowolska, prezentująca wiersz pt. „Rozmowa z kamieniem” Wisławy Szymborskiej oraz Filip Niedzielski, uczeń klasy IV TMR, wykonujący utwór pt. „Ogłoszenia drobne” tej samej autorki. Oboje zaprezentowali wysoki poziom, wykazując się talentem i kreatywnością. Uczniom towarzyszyła Pani Mariola Ziental, bibliotekarka szkolna.

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowała się piątka uczestników. Możemy być dumni, gdyż Emilia Dobrowolska dzięki wyjątkowej interpretacji wiersza polskiej noblistki zajęła wysoką drugą pozycję wśród finalistów.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom etapu rejonowego odbyło się w poniedziałek, 13 listopada, w lokalnych oddziałach Biblioteki Pedagogicznej.

Dodajmy, że organizatorem Konkursu „Książka mówi” jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Konkurs jest wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników.

Iwona Bielecka