„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

15.10.2023 10:32

Słowa Janusza Korczaka stały się mottem przewodnim akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkole na Blichu w dniu 13 października 2023 r w dwóch turach, ze względu na dużą liczbę młodzieży uczącej się w naszej szkole. Uroczystość rozpoczął wicedyrektor szkoły Pan Piotr Słoma, który powitał zebranych gości i uczestników uroczystości, poprosił o wprowadzenie sztandaru szkoły.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Jerzy Zabost, powitał gości, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą szkołę: wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Marcina Dzięgielewskiego, Dyrektor CUW Panią Magdalenę Chodorowską- Pawlikowską, Główną Księgową Panią Magdalenę Dąbrowską, byłych Dyrektorów szkoły na Blichu Pana Eugeniusza Bobrowskiego, Pana Stanisława Zadwornego, księdza proboszcza Dariusza Kuźmińskiego, emerytowanych nauczycieli szkoły na Blichu, czynnych zawodowo nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, uczniów obecnych na uroczystości. Dyrektor szkoły wygłosił krótkie przemówienie i złożył życzenia. Podkreślił, że za dwa lata szkoła na Blichu obchodzić będzie 100- lecie istnienia. Pan Dyrektor Jerzy Zabost wyraził zadowolenie, że szkoła rozwija się i prężnie działa. Następnie Dyrektor Jerzy Zabost wręczył Listy Gratulacyjne: Pani Jolancie Dębskiej z okazji otrzymania Medalu Komisji Edukacji Narodowej, Pani Elżbiecie Wojtynie z okazji otrzymania nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty, Panu Grzegorzowi Słomie z okazji otrzymania nagrody Starosty Łowickiego, Pani Agnieszce Leśniewskiej z okazji otrzymania Brązowego Medalu za Długoletnią Służbę. W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor Jerzy Zabost wręczył nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji. Po tej częsci głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili rangę zawodu nauczyciela i złożyli życzenia. Wiceprzewodniczący Rady Rodziców wręczył upominki dla Rady Pedagogicznej, które będą przydatne na co dzień w szkole.

W części oficjalnej uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych, uroczyste wręczenie tarczy szkolnej uczniom klas rozpoczynających naukę w ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, wręczenie nagród w „Konkursie Wiedzy o Szkole”. Finał Konkursu odbył się 2 października 2023 r. Za przygotowanie i przeprowadzenie obu etapów odpowiedzialna była Pani Marta Staszewska i uczniowie klasy II TTA; w skład Komisji Konkursowej weszły następujące osoby: Pani wicedyrektor Jolanta Dębska, Pan Grzegorz Chojnacki, Pani Marta Staszewska oraz uczennice: Natalia Góra, Aleksandra Gaworska, Natalia Mitek.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy I TL A-wychowawczyni Pani Iwona Bielecka

Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy I TTŻ- wychowawczyni Pani Anna Tomczak

Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I TMR- wychowawca Pan Kamil Szkup

Pan Dyrektor Jerzy Zabost pogratulował zwycięzcom i wręczył drużynom klasowym nagrody. Następnie zwrócił się do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w szkole na Blichu i życzył im, by z dumą reprezentowali szkołę, w której się uczą.

Po części oficjalnej zgromadzeni na uroczystości obejrzeli montaż słowno- muzyczny, który przygotowali uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Panią Urszulą Surmą, Panią Iwoną Bielecką, Panią Martą Staszewską, Panem Grzegorzem Słomą. Na początku wręczono Oskary Dyrektorowi szkoły, wicedyrektorom, kierownikowi praktycznej nauki zawodu. Następnie w części artystycznej przedstawiono fragmenty tekstów literackich i utworów muzycznych, które zaprezentowali: Krzysztof Zimny, Natalia Szczepaniak, Łucja Wojda, Wiktor Tomanik z klasy I TL A, Michał Miziołek, Bartosz Kuciński, Bartosz Burzyński, Marcel Jagiełło, Dawid Brzozowski z klasy II TI B, Amelia Marat, Natalia Pacler, Blanka Godos, Zuzanna Ledzion z klasy II TŻU, Weronika Miziołek z klasy II TL A. Wspaniałą, profesjonalną oprawę muzyczną i oświetlenie sali zapewnili Kamil Trzos (DJ TRZOSU) z klasy IV TMRiA oraz Adrian Karolak (DJ ADIX) z klasy IV TI. Zgromadzonej publiczności bardzo podobały się występy artystyczne w wykonaniu naszych uczniów, o czym świadczyły gromkie brawa. Dyrektor szkoły Jerzy Zabost wyraził uznanie dla talentu uczniów, którzy wraz z opiekunami przygotowali fantastyczny spektakl.

Grzegorz Słoma, Iwona Bielecka, Urszula Surma, Marta Staszewska