O cyberbezpieczeństie na lekcjach BiZ i Podstaw Przedsiębiorczości

12.10.2023 20:45

W ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskich lekcjach zorganizowanych przez Warszawski Instytut Bankowości (WIB) przy współpracy z Partnerami Projektu edukacyjnego "Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni." Każda lekcja porusza zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa uczniów w przestrzeni wirtualnej.

3.10.2023: "Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci" - lekcja o bezpieczeństwie danych młodzieży i płatności w sieci: Młodzież dowiedziała się, jakie zagrożenia, metody ataków, rodzaje wirusów czyhają na nas w sieci oraz poznała metody ochrony przed nimi.

Lekcję poprowadził: Jakub Sabała - Ekspert ds. bezpieczeństwa w Polskim Standardzie Płatności Sp. z o.o. (BLIK)

12.10.2023: „Blaski i cienie klikania w Internecie” - Usłyszeliśmy o tym, jak zachować ostrożność w Internecie, jak rozpoznawać wiarygodne i bezpieczne treści od tych, które mogą być oszustwem i atakiem cyberprzestępcy. Prowadzący lekcję: Michał Mazur - Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Santander Bank Polska.

Z niecierpliwością czekamy na zajęcia 24.10.2023: "Jak bezpiecznie korzystać z social mediów?" - Lekcja dotyczyć będzie oszustw dokonywanych poprzez influencerów i fałszywe linki. Dowiemy się, jak chronić swoją prywatność i konta w Social Mediach.

Prowadzący lekcję: Kamil Oleszkiewicz (Specjalista ds. edukacyjno-informacyjnych) i Beata Frankiewicz (Specjalistka ds. budowania świadomości cyberbezpieczeństwa) w NASK.

Paulina Dróżdż