Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technikum agrobiznesu na szkoleniu z hodowli krów mlecznych.

12.10.2023 7:53

W dniu 10.10.2023 w budynku Biblioteki Gminnej w Zdunach odbyło się bardzo interesujące szkolenie związane z tematem zdrowotności, żywienia i reprodukcji w stadzie bydła mlecznego.

Organizatorem tego wydarzenia był ŁODR w Bratoszewicach. Dzięki współpracy szkoły z ośrodkiem doradczym, uczniowie ZSP nr 2 CKZ im. T. Kościuszki w Łowiczu mieli możliwość uczestniczyć ciekawym szkoleniu.

Prelegentem był prof. Marcin Gołębiewski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Profesor, przedstawiając się, w pierwszej kolejności poinformował uczestników z dumą, że jest absolwentem Blichu, a dopiero w dalszej kolejności pracownikiem SGGW w Warszawie.

Wykładowca w obszernym, interesującym wykładzie przedstawił uczestnikom temat reprodukcji, doskonalenia i odchowu bydła mlecznego.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem chłonęli wiedzę, która przedstawiona w tak ciekawej formie będzie miała możliwość zapaść w pamięć na długi czas i z pewnością będzie wykorzystana z pożytkiem w praktyce.

Maria Parys, Amelia Palos