Szkolne Koło Logistyki w DHL

5.10.2023 18:43

4 października członkowie Szkolnego Koła Logistyki po raz kolejny mieli okazję poznać od środka pracę terminalu przeładunkowego DHL. Wizyta w łódzkim oddziale firmy odbyła się dzięki uprzejmości kierownika firmy p. Roberta Mostowskiego. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach z pracownikami firmy zajmującymi się działem transportu, którzy zapoznali ich z zasadami działania terminalu jak również przekazali ciekawostki z ich codziennej pracy. Młodzież była zachwycona możliwością obejrzenia pracy firmy DHL „od kuchni”.

Odwiedzenie nowoczesnego terminala firmy DHL Express mieszczącego się w Łodzi przy ulicy Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus było świetną okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu logistyki. Odwiedzony obiekt pełni funkcję terminala dla klientów nadających przesyłki z Łodzi i okolic, jak również sortowni (centrum przeładunkowego) dla przesyłek ekspresowych i drobnicowych przewożonych siecią transportową między terminalami firmy DHL Express w Polsce. Terminal obsługuje także przesyłki międzynarodowe, które przewożone są zarówno drogową, jak i lotniczą siecią transportową firmy DHL. Łódzki terminal stanowi doskonałe uzupełnienie sieci firmy opartej na obiektach w Głuchowie koło Poznania, Warszawie, Zabrzu, Koninku koło Poznania, Moszny koło Warszawy i Tychach. Łódzki terminal dzięki nowoczesnej infrastrukturze, w tym półautomatycznej linii sortowniczej wyposażonej w skaner dokonujący pomiaru wagi i objętości, jest w stanie obsłużyć dziennie aż 22 tysiące paczek. Wyposażony jest on także w 23 bramy dla transportów liniowych, 50 bram dla transportów kurierskich ekspresowych oraz 7 bram dla transportów kurierskich drobnicowych.

Magdalena Piechowska-Malińska
Mariusz Pietrusiak