Zakończenie roku szkolnego na Blichu

24.06.2023 9:35

W piątek, 23 czerwca, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Zawodowego na Blichu odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Podczas uroczystości wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody, uczniowie kończący naukę w szkole branżowej otrzymali świadectwa, nie brakowało też podziękowań i życzeń adresowanych do pracowników szkoły, uczniów oraz ich rodziców.

Zakończenie roku szkolnego zorganizowano na sali gimnastycznej w dwóch turach:  o godz. 9.00 dla uczniów najstarszych klas oraz o godz. 10.30 dla klas pierwszych i drugich. W akademiach uczestniczył Adam Pawluk, Dyrektor Zakładu w Łowiczu w firmie ZPOW Agros Nova, spółki należącej do Grupy Maspex.

Podczas oficjalnej części uroczystości dyrektor szkoły Jerzy Zabost wraz z wicedyrektorami: Marią Elżbietą Tataj oraz Piotrem Słomą, wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy otrzymali promocję do oddziału programowo wyższego ze średnią ocen wyższą bądź równą 4,0. W gronie szkolnych prymusów znaleźli się:

• Filip Niedzielski (średnia ocen 5,24),
  • Adrian Tomaszkiewicz (średnia ocen 4,79),
  • Bartosz Kołaczyński (średnia ocen 4,78),
  • Zofia Gładka (średnia ocen 4,76),
  • Bartosz Burzyński (średnia ocen 4,75)

Warto podkreślić, iż w roku szkolnym 2022/2023 ponad stu uczniów otrzymało promocję do klasy programowo wyższej ze średnią ocen większą bądź równą 4,0.

Młodzież ucząca się w szkole na Blichu zdobywa nagrody w licznych olimpiadach i konkursach związanych nie tylko z nauką, ale także ze sportem i działalnością artystyczną, dlatego w następnej części uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczono młodzieży dyplomy, nagrody oraz podziękowania za udział w konkursach i inne aktywności na rzecz szkoły.

Na zakończenie uroczystości życzenia dla rady pedagogicznej, pracowników obsługi i administracji oraz uczniów skierował przedstawiciel prezydium rady rodziców, Marcin Dzięgielewski. Życzenia na ręce grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek złożyła także przewodnicząca samorządu uczniowskiego Oliwia Kamińska.

Słowno-muzyczną oprawę szkolnych akademii przygotowali uczniowie pierwszej klasy kształcący się w zawodzie technik logistyk pod kierunkiem nauczycieli: Pauliny Dróżdż, Elżbiety Chojnackiej, Grzegorza Chojnackiego oraz Piotra Żaka. Uroczystości uświetnił występ ZPiT „Blichowiacy”.

Po oficjalnych uroczystościach na sali gimnastycznej młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas, gdzie odbyło się wręczenie świadectw.

Życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji.

Iwona Bielecka

Pliki do pobrania: