„Jak nie czytam, jak czytam” w bibliotece szkolnej

16.06.2023 9:20

W środę 07 czerwca o godz. 10.00 kilkaset tysięcy dzieci i młodzieży w całej Polsce czytało książki.

Młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. T. Kościuszki w Łowiczu również dołączyła do akcji promującej czytelnictwo.

Każdy z uczestników czytał swoją ulubioną książkę, młodzież deklaruje że, w wolnej chwili lubią czytać książki.

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

Za organizację akcji w bibliotece szkolnej odpowiadała pani Mariola Ziental oraz uczennice i uczniowie klasy:

- Emilia Dobrowolska, Marlena Pawłowska z kl.IV TIBp

- Weronika Marszałek, Oliwia Wawrzyńczak, Marcel Milczarek, Jakub Skowroński, Agata Górska, Karolina Chojecka z kl. I TŻU.

Mariola Ziental