Logistycy z Blichu w centrum logistycznym

12.04.2023 19:58

Uczniowie klasy 2 TL i 1 TLB uczestniczyli 12 kwietnia wraz z opiekunami Magdaleną Piechowską-Malińską i Mariuszem Pietrusiakiem w warsztatach logistycznych zorganizowanych przez firmę FM Logistic w Błoniu.

Na platformie znajdującej się w Błoniu znajdują sie magazyny współpracujące z czołowymi koncernami farmaceutycznymi takimi jak: Sandoz, Sanofi, Polpharma, Teva, Zentiva.

W magazynie farmaceutycznym temperatura kontrolowana wynosi od 15 do 25 stopni. Wielkość platformy to około 100 tys. m2, a w zakładzie pracuje prawie 400 osób.

Podczas wycieczki kierownicy magazynu zapoznali uczniów z jego wyposażeniem, pracą wielu urządzeń i systemami informatycznymi wykorzystywanymi w codziennej pracy. Przed wejściem do magazynu uczniowie przeszli kontrolę bezpieczeństwa i zostali zapoznani z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w magazynie. Wycieczka pozwoliła uczniom zobaczyć, jak wygląda praca jednego z największych magazynów farmaceutyków w Europie.

Magdalena Piechowska-Malińska
Mariusz Pietrusiak