Z wdziękiem o podatkach, czyli co zrobić, aby otrzymać zwrot nadpłaty z urzędu skarbowego?

11.04.2023 19:22

30 kwietnia upływa termin rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych, więc odpowiedź na tytułowe pytanie poznali uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik informatyk (3TI), technik logistyk (3TLB) oraz technik agrobiznesu (4LAp).

Uczestników szkolenia i przedstawicielki Urzędu Skarbowego w Łowiczu przywitała pani wicedyrektor Maria Elżbieta Tataj. Dwugodzinne zajęcie zostały zrealizowane w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości i przedmiotu zawodowego - rachunkowość przedsiębiorstwa w agrobiznesie. Prelekcja została przeprowadzona przez specjalistów z fiskusa w ramach współpracy szkoły na Blichu z Krajową Administracją Skarbową. Uczniowie poznali zalety korzystania ze strony www.podatki.gov.pl. Przedstawiono im też korzyści wynikające z ePUAP, czyli elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej i wyjaśniono sposób założenia profilu zaufanego.

Spotkanie zorganizowała pani prof. Paulina Dróżdż.

Elżbieta Wojtyna