Uczniowie Blichu czytają poezje

21.03.2023 10:19

We wtorek, 21 marca, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji w bibliotece szkolnej ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu zorganizowana została tematyczna wystawa, a uczniowie czytali wybrane przez siebie utwory Wisławy Szymborskiej.

- Lubimy czytać wiersze – deklarują uczennice klas IV TIBp oraz IVTTG. Nie tylko „od święta” chętnie sięgają po poezje współczesnych twórców. Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji przygotowały i odczytały przed kamerą następujące utwory:

• Emilia Dobrowolska z kl. IV TIBp – „Niektórzy lubią poezję”,

• Marlena Pawłowska z kl. IV TIBp – „Nic dwa razy”

• Justyna Bura i Justyna Muras z kl. IVTTG – „Nagrobek”

• Patrycja Dańczak z kl. IVTTG – „Nienawiść”

Za organizację obchodów święta poezji w bibliotece szkolnej odpowiadała Pani Mariola Ziental, a filmową relację „na żywo”, promującą wydarzenie, przygotował Pan Krzysztof Łukasik.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. W ramach obchodów święta podejmowane są różnorodne inicjatywy, które mają na celu zachęcić do czytania poezji.

Mariola Ziental