Logistyka inspiruje

21.02.2023 14:23

Dziś odwiedzili nas absolwenci naszej szkoły Patrycja Janicka i Mateusz Wyszomierski, którzy ukończyli na Blichu technikum logistyczne.

Reprezentowali firmę Truvant Europe sp. z. o.o ze Strykowa, która jest dostawcą usług pakowania dla globalnych odbiorców m.in.: Procter&Gamble, Lego, Duracel, Energizer, Colgate-Palmolive, Henkel, SCJohnson czy Coty.

Patrycja i Mateusz pracują w firmie w dziale planowania i zakupów. Opowiedzieli jak wyglada scieżka kariery logistyka i jakie umiejętności powinien posiadać logistyk. Podkreślali, ze bardzo cennym doświadczeniem w ich życiu zawodowym była wiedza zdobyta w technikum logistycznym na Blichu i z pewnością kolejny raz również wybraliby tą szkołę. W spotkaniu, które poprowadził Dyrektor szkoły p.J.Zabost wzięli udział uczniowie klas logistycznych: 1 TLb, 3 TLa, 4 TLp, 4 Lbg. Nasi absolwenci zachęcali uczniów do aplikowania do firmy Truvant i zaprosili nas do siedziby firmy w Strykowie.

Spotkanie było bardzo ciekawe i utwierdziło uczniów, że logistyka to dobry wybór.

Spotkanie zorganizowali opiekunowie Szkolnego Koła Logistyki Magdalena Piechowska-Malińska i Mariusz Pietrusiak.

Magdalena Piechowska-Malińska