ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH – SPOTKANIE Z POLICJĄ

17.02.2023 8:01

„Konsekwencje łamania prawa przez nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 17 lutego br. w naszej szkole w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych.

W spotkaniu z przedstawicielami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Łowiczu – mł. asp. Martą Kwintal i mł. asp. Tomaszem Piechowskim uczestniczyli uczniowie klas pierwszych TMR, TIA, TIB, TLB, TTA, BMM. Podczas spotkania funkcjonariusze Policji przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformowali również o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczestnictwo uczniów w tego typu zajęciach przyczynia się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Anna Golędzinowska - Lebioda
Beata Wójcik